Targi nurkowe

W dniach 13-14 marca w Pałacu Kultury w Warszawie odbędą się  pierwsze, ogólnopolskie Targi Nurkowe „Podwodna Przygoda”.
Pierwsze ogólnopolskie Targi Nurkowe „Podwodna Przygoda” to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Warszawy, które skierowane jest do wszystkich, dla których podwodny świat stanowi inspirację. Na Targach prezentowane będą nowości sprzętowe, kursy i wyjazdy nurkowe, bazy nurkowe. Dzięki temu odwiedzający będą mieli okazję do uzupełnienie sprzętu, zakup kursów czy wyjazdów po atrakcyjnych, targowych cenach. Ale Targi nie są skierowane wyłącznie do nurkujących, wprost przeciwnie.

brakudy fot darek sepiolo

(fot. Darek Sepioło)

Targom towarzyszyć będzie m.in maraton filmów nurkowych. Odbędą się również prezentacje prowadzone przez znane w nurkowym świecie osoby, w tym Marka Ellyatta – rekordzistę świata z 2003 roku w nurkowaniu głębokim, jednego z trzech (wedle innych źródeł – czterech) nurków na świecie, którzy zanurkowali na głębokość poniżej 300 m.

nemo fot patryk krzyzak

(fot. Patryk Krzyżak)

Na Targach również: archeologia podwodna – projekt Crimea, potężny blok medyczny nurków-doktorów, pokazy, konkursy ze wspaniałymi nagrodami i wiele innych atrakcji. Wszyscy, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z nurkowaniem będą mogli uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania, a także wygrać unikalne kursy nurkowania!
Patronami medialnymi i partnerami targów są: Magazyny „Wielki Błękit” i „Podwodny Świat”, magazyn internetowy nuras.info, forum-nuras.com, ProjektFilm i Konferencja Nurkowa na Zakrzówku w Krakowie.

nurkowie d sepiolo

(fot. Darek Sepioło)

Magazyn o nurkowaniu „Wielki Błękit” będzie uroczyście wręczał Błękitny Laur – nagrodę za najciekawsze wydarzenie nurkowe minionego roku. Na stoisku magazynu będzie działał punkt informacyjny dla przyszłych nurków, gdzie instruktorzy nurkowania odpowiedzą na wszystkie pytania, a także stacjonował będzie lekarz nurkowy, udzielający informacji. Będzie można również dokonać bezpłatnych pomiarów ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy oraz jednokanałowego EKG.

Targi Nurkowe 2

(fot. Targi Nurkowe/materiały prasowe)

Na targach wystąpią sławy nurkowego świata z wykładami, a wśród nich:
Mark Ellyatt – rekordzista świata z 2003 roku w nurkowaniu głębokim, jeden z 3 (wedle innych źródeł 4) osób na świecie, które zanurkowały na głębokość poniżej 300 m. Mark jest ciągle czynnym instruktorem nurkowania, wystąpi razem z Tomkiem Wróblewskim, trenerem instruktorów PSAI.
Witek Śmiłowski, Michał Kosut, Maciej Curzydło, Joanna Kannenberg – to Course Directorzy PADI (czyli osoby, które szkolą instruktorów). Witek Śmiłowski jako drugi na świecie wyszkolił ponad 5.000 instruktorów nurkowania.
Darek Sepioło – premiera filmu podwodnego w technologii full HD. Darek Sepioło, zawodowy podwodny fotograf i filmowiec, współtwórca magazynu „Wielki Błękit”, zdobywca wielu nagród na międzynarodowych festiwalach podwodnej fotografii, a także dwukrotny laureat konkursu fotograficznego National Geographic.
Dr. n. med. Zdzisław Sićko – dyrektor d/s medycznych DAN Europe, szef Krajowego Ośrodka Medycy Hiperbarycznej
Freediverzy (czyli osoby nurkujące na bezdechu) Agata Bogusz rekordzistka Polski i Tomek Nitka z Apnea Academy

rozgwiazda fot darek sepiolo

(fot. Darek Sepioło)

Ciekawe wykłady poprowadzą również:
Magdalena Nowakowska
z Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Archeologii – projekt Crimea, prowadzony na Krymie.
Magdalena Figura z Greenpeace Polska – projekt rezerwatu podwodnego w Zatoce Gdańskiej.

yap fot patryk krzyzak

(fot. Patryk Krzyżak)

Zapraszamy do odwiedzenia Targów, w weekend 13-14 marca 2010 roku, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, na stronę www.targinurkowe.pl oraz www.wielkiblekit.pl. Wszyscy instruktorzy nurkowania – wstęp wolny, a pozostali odwiedzający – bilety w atrakcyjnej cenie.

Do zobaczenia w PKiN! (Bez problemu z dojazdem i parkowaniem).

sharm el sheikh darek sepiolo

(fot. Darek Sepioło)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.