O przekazywaniu wartości pewnych

Regaty Pamięci Ojca. Kapitan Pawluk junior, czyli Kuba vel Kapitan Bomba nie tylko psoci za dwóch, ale też działa w celach pięknych i wartościowych. Fajnie się przekonywać, że wartości pewne są istotne jeszcze na tym świecie. Relacja z wydarzenia pt. IV Regaty – Memoriał kpt. Jacka Pawluka poniżej. Kilka zdjęć także załączyłem. Dziś dowiedziałem się jeszcze o jednej fajoskiej inicjatywie. Przekażmy sobie flagę – takie przedsięwzięci jednej z praskich szkół wspomogli Moi Przyjaciele. Piszę o tym nie tylko dlatego, że zjadłem dziś dwa mega kawały pysznego torta, ale dlatego, że działanie na rzecz zwiększenia świadomości w naszym społeczeństwie ciemnawym, że Flaga Narodowa to nie szalik na karku.

IV Regaty – Memoriał Kpt. Jacka Pawluka

dyplom

W ostatni weekend, w Kietlicach nad Jez.Mamry odbyły się IV Regaty – Memoriał Kpt. Jacka Pawluka. Przy słonecznej pogodzie, w dobrych warunkach wiatrowych ścigaliśmy się do niedzieli. Na starcie stawiło się 120 żeglarzy plus osoby towarzyszące.

Przed regatami prognozy pogody były różne. Mieliśmy spodziewać się deszczu i bardzo chłodnych dni. Jednak na miejscu czekała nas niespodzianka. Po raz kolejny Jacek, przez swoje układy „na górze” załatwił piękną pogodę! Słońce i wiatr 1-3 B towarzyszyły nam zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, aby wraz z zakończeniem Regat zniknąć za grubymi chmurami.

Przyjazd uczestników zaczął się w piątkowe południe. Pierwszy w porcie w Kietlicach zameldował  się zwycięzca poprzedniej edycji Memoriału – Leon Wróbel. Leon przywiózł ze sobą przechodnie trofeum Regat – portret: „Jacek – Bożyszcze nastolatek”. Komisja weryfikacyjna stwierdziła, że przez ostatni rok portret spoczywał w zaszczytnym miejscu, wraz z innymi trofeami długiej, żeglarskiej kariery Leona – min. pucharami Mistrza Świata w klasie Hornet, Micro i Cadet.

Do Kietlic przybywały kolejne załogi. Na liście startowej znalazło się wiele znanych nazwisk. Pojawiło się trochę zawodników klas regatowych, jednak przede wszystkim – znajomi, bliscy i przyjaciele Kpt. Jacka Pawluka. Załogi były różne – załogi rodzinne, załogi kumpli, kobiet, regatowców – zawodowców, amatorskie, jednym słowem – przegląd od A do Ż. Łącznie niemal 120 osób czyli 18 załóg. Jachtami, na których pływaliśmy, były łódki typu Twister 780.

Przy pięknej pogodzie rozegrano 5 wyścigów po trasie „trójkąt – śledź”, a ostatniego dnia – wyścig długodystansowy na Jezioro Święcajty, na około Wyspy Kociej i spowrotem. W klasyfikacji generalnej wygrał Szczepan Jabłecki wraz z załogą „Metalplex Team”. Szczepan nie oddał żadnego wyścigu, a na dodatek trofea Memoriałowe, przyznawane w tym roku za miejsca 1.-3. oraz dodatkowo za 5. i 10. 😉 zostały przygotowane przez firmę Szczepana. Dziękujemy i gratulujemy:)

Kolejne miejsca na pudle zajęli: miejsce drugie, podobnie jak w zeszłym roku, Marcin Jaczewski wraz z drużyną „sails.pl TEAM”, miejsce trzecie Olaf Kamiński wraz z załogą „Dżekfan”.

Szczepan Jabłecki wygrał  najważniejszą nagrodę Regat – przechodni portret: „Jacek – bożyszcze nastolatek”. Zgodnie z zasadami zwycięzców nachodzić będą niezapowiedziane kontrole, aby stwierdzić czy portret wisi w zaszczytnym miejscu:) Ostatni rok portret spędził u Leona Wróbla, poprzedni u Tomka Kurdziela, jeszcze wcześniej u Andrzeja Lewandowskiego (zwycięzcy poprzednich edycji).

Każda załoga startująca w Regatach otrzymała pamiątkowe dyplomy z Jackowym zdjęciem i drobne upominki. Reszta nagród była losowana pośród wszystkich. Jak zawsze kciuki najmocniej trzymano za keksy Babci Marysi oraz trunki domowej roboty.

Warto wspomnieć o atmosferze na Memoriale, kiedy to wracają dawne historie, a wspomnień  czar ogarnia wszystkich. W czasie dwóch wieczorów przy ognisku muzykalne załogi stworzyły niezapomniany klimat. Wypieki Babci Marysi, smalczyk Kasi oraz wyżerka przygotowana przez Bar Mleczny „Omega” z Giżycka i Ośrodek w Kietlicach dopełniały całości. Bardzo miło jest przebywać w tak doskonałym towarzystwie.

Pozostaje tylko dodać  – tegoroczny, IV Memoriał Kpt. Jacka Pawluka był  wspaniałym przeżyciem, obyśmy na piątej edycji za rok spotkali się w co najmniej takim gronie!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY UCZESTNIKOM ZA CZWARTE TAK WSPANIAŁE REGATY!

Organizacji tegorocznego Memoriału podjął się operator serwisu www.adresuj.com , Biuro ‚Błękitny Piotruś’ oraz Kornel Kamiński! Sędziował nam Henryk Karczewski. Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy pięknie Fundatorom Nagród – Biurze ‘Błękitny Piotruś’, Firmie Metalplex, Serwisowi Adresuj.com, Firmie Stepp, Agencji Reklamowej Duplikat, Firmie Agama, Magazynowi NTN, Babci Pawluk, Ilonce Pawluk, Kasi Breńda, Grześkowi Breńda, Mikołajowi Miłkowskiemu i Piotrowi Respekcie.


Wyniki IV Regat – Memoriału Kpt.Jacka Pawluka –
http://www.memorialjacka.pl/wyniki.pdf

Więcej informacji o IV Regatach – Memoriale Kpt.Jacka Pawluka (łącznie z zapisem GPS wyścigów) na stronie: www.memorialjacka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.