Nie wierząc uszom własnym

Tomasz_Zimoch

Stwierdziwszy w ułamku doby, iż w Krynicy Zdroju panuje AlleZima, wracałem ja do domu bestiowozem swoim i będąc w pełni świadomym spóźnienia przed telewizor słuchałem Polskiego Radia Programu I. A tam słuchowisko jak nigdy, słuchowisko jak nigdzie. W studiu olimpijskim Vancouver (Wankówer) 2010 przemawiał Zimoch Tomasz. Znany sprawozdawca sportowo-radiowy. Znany przede wszystkim ze sprawozdań dotyczących Małysza Adama. Dziś „Orzeł z Wisły” latał jak orzeł przedni, ale złoty medal ja osobiście chciałbym przyznać właśnie Zimochowi Tomaszowi. Co on wygadywał!!! Fakt, faktem, popłakałem się, kiedy Małyszito poleciał po srebro. Lecz moja uboga wyobraźnia nie podsunęłaby mi nigdy takich określeń naszego skoczka jak:

– drapieżnik,
– krogulec,
ale przede wszystkim:

– poeta przestrzeni.

Cycat typu mnej więcej: „Poetą przestrzeni jest Małysz. Ammann to pisarz przestrzeni, ale to Uhrmann jest dzisiaj największą niespodzianką gór skalistych (Gór Skalistych?), w których wybudowano tę wspaniałą skocznię.”

Postaram się dostarczyć więcej takich smaczków, bo fajnklub Zimocha Tomasza powołać chyba należałoby…

[pro-player width=’530′ height=’253′ type=’video’]http://www.youtube.com/watch?v=0j1_k3_Ra5M[/pro-player]

A oto wyjątek z wikipedii nt. Zimocha Tomasza: Kibice szczególnie zapamiętali jego komentarz w czasie meczu eliminacji Ligi Mistrzów Widzew Łódź – Brøndby Kopenhaga w 1996 roku. Po strzeleniu gola dającego drużynie polskiej awans, Tomasz Zimoch w końcówce meczu „zachęcał” sędziego do jak najszybszego odgwizdania końca pojedynku. Do historii przeszło już wypowiedziane wtedy przez komentatora zdanie „Panie Turek! Niech Pan tu kończy to spotkanie!”

A tutaj, coby Wam ukrócić poszukiwania, proszę:

[pro-player width=’530′ height=’253′ type=’video’]http://www.youtube.com/watch?v=g188Whq-5jQ[/pro-player]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.