Narciarskie mistrzostwa Polski dziennikarzy

Z dumą oznajmiam, że Żona Moja Majówka uzyskała trzeci czas mistrzostw Polski dziennikarzy w narciarstwie, które wczoraj przy sztucznym świetle odbyły się w Świeradowie Zdroju. Z nie mniejszą wcale dumą dodaję, że moja skromna osoba uplasowała się na miejscu numer dwa. Wśród pań najszybciej zjechała Katarzyna Ołdak (Canal+), a wśród mężczyzn Piotr Sójka (Rzeczpospolita).

Zawody odbyły się wieczorową porą, co dodało kolorytu szczególnego rywalizacji. Sztuczne światło na stoku Sobiesława Zasady świeciło niezwykle intensywnie i nie dawało poczucia najmniejszego dyskomfortu. Czuliśmy się więc jak w jakimś Schladming, albo jeszcze gdzie indziej, gdzie Puchary Świata narciarskie się odbywają. Szczególnych wrażeń dodała jeszcze śnieżyca. W ciągu kilku godzin sypnęło około 10 cm śniegu. Miało to także, jak wszystko wokół zresztą, swoje plusy i minusy…

To co mogę powiedzieć o swoim starcie, to fakt, że bez mojego kołcza-żony rady bym nie dał. Kołcz-żona zagrzewał mnie do walki, motywował i sprawił, że w drugim przejeździe pojechałem całkiem przyzwoicie, co można wywnioskować z czasu jaki uzyskałem (względem Sójki Piotrka). W pierwszym zaś popełniłem błąd haniebny, co postawiło mnie na trzecim miejscu. Piotrek, dodam tak przy okazji, zaczął jeździć na nartach w wieku 28 lat, czyli niespełna dziesięć lat temu i można stwierdzić stanowczo, że narty mu nie przeszkadzają zbytnio w przemieszczaniu się po stoku.

Wielkim wydarzeniem był wielki powrót do sportu powszechnie lubianego Krzyśka Ziemca, który po poważnym wypadku i żmudnej rehabilitacji powrócił do aktywności sportowej. Zajął piąte miejsce, z czego sam jest dumny, a my jego konkurenci wcale nie mniej.

KACZKA

Kobiety (juniorki młodsze):
1. Katarzyna Ołdak 1:29.10 (45.23 i 43.87)
2. Magdalena Chmielewska 1:33.96 (47.44 i 46.52)
3. Maja Urbanowicz 1:34.20 (48.75 i 45.45)

Mężczyźni (juniorzy młodsi):
1.
Piotr Sójka 1:19.23 (40.39 i 38.84)
2. Dariusz Urbanowicz 1:22.68 (43.09 i 39.59)
3. Filip Gawryś 1:24.61 (42.95 i 41.66)

Dodam z satysfakcją nieukrywaną, że Burmistrz Świeradowa obejmie patronatem Timex Rajd 360 Stopni, który w okresie bożocielnym przetoczy się w okolicach Izerów między innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.