Filozoficznie o kajakach

Czy aby na pewno kajakarstwo to nudny sport? Jak wiadomo, w czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz. Kajakarze raczej się nie nudzą i z tego miejsca chciałbym przedstawić dowody, iż kajakarstwo to sport całoroczny w nie nudny wcale to a wcale. Skąd to natchnienie na takie ujęcie sprawy? Niedawno mimochodem całkowitym wspomniałem, iż zdarzyło mi się ściemniać na temat ratowniczych łodzi wioślarskich, co to się w Australii ścigają z falą i pod falę. Piękna zabawa, czysty sport. Na to mój rozmówca wspomniał o tym, że on też kiedyś serfował, ale nie w Australii jedno w Bałtyku i nie łodzią wiosłową, ale kajakiem po prostu. Rozmówcą był Arek Pawełek, więc nic się nie zdziwiłem, kiedy po pewnym czasie przysłał mi poniższe foty… Krótko mówiąc, pomysłowość Adama Słodowego (np. karmik dla ptaków z butelki od mleka) to pestka!

Pragnę uprzedzić z góry, że to nie koniec jeszcze prezentacji wybornych pomysłów Arka Pawełka. Wręcz dopiero ich początek! Przypominam, że obecnie zajawił się bardzo BORajdem, czyli Rajdem Bez Ograniczeń i wycieczką Santaną Land Roverem do Bamako z Budapesztu… Linka na stronie głównej. Polecam. Zaznaczam lojalnie, że wszystkie fotografie zostały zaczerpnięte z archiwum Arka Pawełka. Ale do rzeczy!

A więc na początek: bandżi (bungy, bunjee… jak zwał, tak zwał). Oczywiście w kajaku. Proszę:

kajak1bungy

Swoją drogą, niezła to osada, trójka bez sternika? Na drugi ogień idzie kajarstwo śniegowe. Proszę:

kajak3tatry

Jakby komuś było mało, to kajakiem można wpakować się bezpośrednio do jaskini podziemnej. Proszę:

kajak6podziemia

Jakby ktoś chciał, jak już wspominałem, można sobie zrobić kajakiem dobrze w zimnych wodach Morza Bałtyckiego. Pod warunkiem, że jest rozbujane konkretnie, bo inaczej to nudą śmierdzi…. Proszę:

kajak1baltyk

A jak komuś mało jeszcze, można sobie wepchnąć kajak pod górkę. Proszę:

kajak1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.