ELIOS Warszawa 2010

Warto zapamiętać sobie datę 18 – 24 września 2010 roku. W tym okresie w Warszawie odbędą się Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2010. 

Milion euro z Unii Europejskiej dla Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010

W zatwierdzonym przez Parlament Europejski budżecie na rok 2010 znalazło się sześć milionów euro dla ruchu Olimpiad Specjalnych Europa/Eurazja (SOEE), w tym milion euro na wsparcie organizacji przyszłorocznych Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010, rozgrywanych we wrześniu w Warszawie. Część funduszy zostanie również przeznaczona na Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Grecji w 2011 roku. Misją Olimpiad Specjalnych jest działanie na rzecz polepszania życia osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez sport.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z otrzymania tak znacznego wsparcia finansowego od Komisji Europejskiej” – powiedziała Mary Davis, Dyrektor Zarządzający Olimpiad Specjalnych Europa/Eurazja – „ Fundusze z Unii Europejskiej pozwolą nam na dalsze wzmacnianie pozycji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Tylko w ten sposób możemy zmieniać nastawienie, budować wspólnotę oraz tworzyć bardziej otwarty i tolerancyjny dla nas wszystkich świat.” – podkreśliła Davis.

“Nasze Igrzyska zgromadzą 1600 sportowców z całego regionu Europy i Euroazji – mówi Bogusław Gałązka, Dyrektor Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010 – „Wydarzenie to ma ogromne znaczenie dla szerzenia wiedzy o możliwościach osób z niepełnosprawnością intelektualną. Cieszy nas fakt, że Unia Europejska dostrzega znaczenie ruchu Olimpiad Specjalnych w regionie.” – dodał Gałązka.

Ruch Olimpiad Specjalnych Europa/Eurazja działa w 58 państwach w Europie i Azji Środkowej zapewniając całoroczne treningi i zawody dla około pół miliona sportowców. Europejskie Igrzyska Olimpiad Specjalnych odbędą się od 18 do 24 września 2010 roku w Warszawie. Zostaną poprzedzone Biegiem Strzegących Prawa na rzecz promocji Olimpiad Specjalnych.

Olimpiady Specjalne i Paraolimpiady to dwie różne organizacje uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (IOC). Olimpiady Specjalne dają sportowe szanse dla każdego z niepełnosprawnością intelektualną na każdym poziomie sprawności. Paraolimpiady dają szansę dla elitarnych sportowców z niepełnosprawnością fizyczną.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prasowych prosimy o kontakt:

Dorota Staszewska,
Kierownik ds. Public Relations
Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2010
www.warsaw2010.eu

Fundacja Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2010
ul.Senatorska 13/15,
00-075 Warszawa
Biuro prasowe, tel: 0 22 8296441
Sekretariat Fundacji, tel: 0 22 8296463/65

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.